Historia konkursu fotograficznego/ I edycja

Prezentujemy informacje dotyczące konkursu fotograficznego Czas i przemijanie, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.Wernisaż prac konkursowych

22 lipca 2014r.


Dnia 22 lipca w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt: „Czas i przemijanie”, zorganizowanej przy współpracy Fundacji Prospołecznej Poducha oraz Towarzystwa Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się przy udziale znamienitych gości, w tym Wojewody Łódzkiego – Pani Jolanty Chełmińskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pana Włodzimierza Kuli, Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa – Pana Janusza Mękarskiego oraz Wójta Gminy Drużbice – Pani Bożeny Zielińskiej. więcej - >>

profil "Pasja życia" - >>
konkurs "Radość życia" - >>

Wystawa pokonkursowa gościć będzie w MCK PGE Giganty Mocy do dnia 25 sierpnia. Zapraszamy do kolejnego konkursu fotograficznego im. ks. Jarka Burskiego: Radość życia.

Wernisaż prac konkursowych

22 lipca 2014r.


22 lipca o godzinie 14:00, w siedzibie MCK Bełchatów, PGE Giganty Mocy , mieszczącego się przy Placu Gabriela Narutowicza 3 w Bełchatowie odbędzie się kolejny już wernisaż prac konkursowych Czas i przemijanie. Przypominamy, że idea konkursu zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

więcej o wernisażu w Łodzi - >>
galeria prac nagrodzonych - >>
historia konkursu - >>
galeria wszytkich prac konkursowych - >>

Wystawa czynna jest codziennie od 9:00 do 17:00. Zapraszamy do kolejnego konkursu fotograficznego im. ks. Jarka Burskiego: Radość życia.

Wernisaż prac konkursowych

15 lutego 2014r.


Zapraszamy do galerii zdjęć z przepięknych wnętrz Galerii Kościoła Akademickiego i Stowarzyszenia Przyjaciół Klasztoru Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie mieści się obecnie wystawa zdjęć ogólnopolskiego konkursu fotograficznego CZAS I PRZEMIJANIE. (więcej ->>)

Wystawa będzie trawała od 15 lutego do 16 marca 2014r.
profil "Pasja życia" - >>
konkurs "Czas i przemijanie" - >>

Kolejnym miejscem wystawy będzie Bełchatów. Szczegóły wkrótce.

Wernisaż prac konkursowych

15 lutego 2014r.


Rektor Kościoła Akademickiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Towarzystwo Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego mają zaszczyt zaprosić na kolejny wernisaż pokonkursowej wystawy ogólnopolskiego konkursu fotograficznego CZAS I PRZEMIJANIE. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2014r. o godzinie 19:00, w Galerii u Panien w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawa będzie trwała od 15 lutego do 16 marca 2014r.

zaproszenie - >>


Kolejnym miejscem wystawy będzie Bełchatów. Szczegóły wkrótce.

Wystawa w Wadlewie


Od 6 grudnia 2011r. wystawa prac konkursu fotograficznego "Czas i przemijanie" przeniesione jest do Wadlewa. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

więcej - >>

Prawdopodobnym kolejnym miejscem wystawy będzie Piotrków Trybunalski. Szczegóły wkrótce.

Wernisaż prac konkursowych

19 listopada 2013r.


19 listopada o godzinie 17:00, w siedzibie Domu Towarzystwa Kredytowego, mieszczącego się przy ulicy Pomorskiej 21 w Łodzi spotkali się uczestnicy ogólnopolskiego konkursu fotograficznego CZAS I PRZEMIJANIE oraz przyjaciele i znajomi organizatorów wernisażu – Fundacji Prospołecznej Poducha oraz Towarzystwa Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego. Obecnie na stronie prezentujemy galerię nagrodzonych prac w konkursie fotograficznym Czas i przemijanie, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

więcej - >>
galeria prac nagrodzonych - >>
galeria wszytkich prac konkursowych - >>

Przypominamy, że wystawa w Łodzi (ulica Pomorska 21) czynna jest codziennie od 9:00 do 17:00. Kolejnym miejscem wystawy będzie Wadlew i Bełchatów. Szczegóły wkrótce.

Wernisaż prac konkursowych

20 października 2013r.


Wernisaż prac konkursu fotograficznego Czas i przemijanie odbędzie się 19 listopada (wtorek), o godzinie 17:00 w Domu Towarzystwa Kredytowego, przy ulicy Pomorskiej 21 w Łódź.
Obok prac laureatów i wyróżnień do wystawy zakwalifikowano fotografie (kolejność alfabetyczna): Ciuraj Oliwia, Domańska Ewelina, Florek Szymon, Franczak Adriana, Hos´ciło Martyna, Kruczek Izabela, Marcisz Monika, Masion Martyna, Nowakowska Karolina, Pająk Patrycja, Paluszyńska Julia, Pawełoszek Klaudia, Przybysławska Maja, Rogala Jakub, Rola Paula, Siemieński Mateusz, Skwira Nina, Stojek Iwona, Wijas Patrycja, Witek Karolina, Wnęk Katarzyna, Wnuk Maciej.

Specjalne zaproszenie kierujemy do: Marty Mariańskiej, Małgorzaty Piątkowskiej oraz Dominiki Białończyk, Małgorzaty Kucharskiej.

więcej - >>
zaproszenie - >>

Wyniki konkursu

19 października 2013r.


Pierwszy konkurs fotograficzny, który zrodził się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży zakończył się sukcesem. Ogłaszamy listę wszystkich osób, których zdjęcia zakwalifikowały się do wernisażu prac konkursu Czas i przemijanie zorganizowanego przez Fundację Poducha oraz Towarzystwo Przyjaciół ks. Jarosława Burskiego.
Laureaci i wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej): Białończyk Oliwia, Jacoń Sylwia, Klebert Katarzyna, Pietrewicz Justyna, Płóciennik Aleksandra, Różniata Aleksandra, Szefczyk Agnieszka, Wadlewska Kaja, Wittstock Emil, Zdenkowska Joanna.

więcej - >>

Konkurs fotograficzny

30 września 2013r.


Już w poniedziałek (14 października 2013r.) o wyborze prac wyróżnionych w konkursie fotograficznym Czas i przemijanie zadecyduje jury w składzie: Lidia Popiel, Krzysztof Candrowicz oraz Bernard Saczuk. Obrady rozpoczną się około godziny 15. Jury spośród ponad 500 prac wybierze również prace do wernisażu, który odbędzie się 19 listopada w Domu Towarzystwa Kredytowego, przy ulicy Pomorskiej 21 w Łodzi.

Przypominamy, że idea konkursu zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

galeria wszytkich prac konkursowych - >>

Napisali o nas

Magdalena Hodak/ Nowe życie Pabianic (27 sierpnia 2013r.)


Kultura jest trendy

„Czas i przemijanie” to temat ogólnopolskiego konkursu, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

więciej - >>

Konkurs "Czas i przemijanie"

sierpień 2013r.


Pod koniec lipca założono profil FB dotyczący konkursu fotograficznego "Czas i przemijanie". Zachęcamy do śledzenia nowego profilu "Pasja życia" oraz strony konkursu: www.pasjazycia.com.

profil "Pasja życia" - >>
konkurs "Czas i przemijanie" - >>

Konkurs fotograficzny

maj - wrzesień 2013r.


W ramach projektu KULTURA JEST TRENDY Fundacja prospołeczna PODUCHA wraz z Towarzystem przyjaciół ks. Jarka Burskiego organizuje konkurs fotograficzny dla młodzieży pt.: CZAS I PRZEMIJANIE.

Wyboru zwycięskich prac dokona jury w składzie: Lidia Popiel (fotograf, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, redaktor naczelna magazynu finelife.pl), Krzysztof Candrowicz (dyrektor Łódź Art Center w Łodzi) oraz Bernard Saczuk (dyrektor OFF Out Of Schedule FFWP oraz dyrektor artystyczny wystawy Young Fashion Photographers Now).

Idea konkursu zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

Czas nadsyłania prac: od 6 maja 2013r. do 30 września 2013r.

autor prezentacji: Krystyna Bolanowska.ks. Jarek wprawdzie nie odpisze na smsy, nie odbierze już maili, nie zrobi nowych zdjęć, ale z pewnością uśmiecha się z góry i obejmuje każdego z nas ciepłymi myślami. Żyje już w innym wymiarze, ale żyje. Ta strona jest formą podziękowania ks. Jarkowi za Jego pasje, budzenie nas do życia z letargu codzienności, służenie pomocą w trudnych chwilach. To także przykład, tego, jak można wykorzystać swoje zainteresowania i zdolności do ewangelizowania w dzisiejszym świecie.

„Mówienie” językiem pokolenia cyfrowego, korzystanie w mądry sposób z dostępnych nowinek technicznych, podejmowanie niecodziennych inicjatyw oraz wielkie zaangażowanie w kontaktach z drugim człowiekiem to tylko niektóre z działań ks. Jarka. Poprzez przywołanie pewnych wspomnień, a przez to i Jego samego, będziemy mogli lepiej zrozumieć sens Jarkowej pracy, która być może zainspiruje do twórczych działań w relacjach z ludźmi.

Pokazując szerokie spektrum odważnych oddziaływań Księdza na życie, w szczególności to duchowe, chcemy też wskazać na dużą troskę o profesjonalne przygotowanie w pracy duszpasterskiej, ciągłe dokształcanie się, stawianie sobie nowych wyzwań, dbanie o wysoki poziom audycji radiowych, kazań, rekolekcji, piękną oprawę mszy świętych. Przyciągającą osobowością ks. Jarek przyciągał do Boga. W pamięci tych, którzy choć raz się z nim zetknęli, pozostaje jako nowoczesny duszpasterz, człowiek pełen pomysłów, energii, zdolności błyskawicznego zjednywania sobie ludzi.

Jako ten, który kochał życie i drugiego człowieka.

„Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości.”
Ks. Jarek mówił, że powinniśmy dbać o to, by w życiu wybierać rzeczy najwartościowsze, strzec się bylejakości, bo choć na tym świecie trwa ono tylko chwilę, warte jest tego, by je kochać.

Księże Jarku, módl się za nami do Boga, abyśmy nigdy nie stracili tej części Ciebie: Twojego życia, czasu, pracy, pasji, zaangażowania, jaką nam oddałeś i złożyłeś jako depozyt w naszych sercach!

Peacemaker/ Niepoprawni


Poczujcie się współtwórcami tej strony poprzez nadsyłanie materiałów pozwalających przybliżyć to Jarkowe ewangelizowanie. Będziemy wdzięczni za przysyłanie fotografii, filmów, wspomnień o ks. Jarku, itp.
Msze w intencji


ks. Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u