Wernisaż konkursu Czas i przemijanie

Relacja/ 19 listopada 2013r./ Dom Towarzystwa Kredytowego/ Łódź


19 listopada o godzinie 17:00, w siedzibie Domu Towarzystwa Kredytowego, mieszczącego się przy ulicy Pomorskiej 21 w Łodzi spotkali się uczestnicy ogólnopolskiego konkursu fotograficznego CZAS I PRZEMIJANIE oraz przyjaciele i znajomi organizatorów wernisażu – Fundacji Prospołecznej Poducha oraz Towarzystwa Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego.

Konkurs i wernisaż to część projektu KULTURA JEST TRENDY kierowanego do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, mającego uwrażliwiać młodych ludzi na sztukę, uczyć świadomego odbioru kultury współczesnej, a przede wszystkim rozwijać w nich pasje.

Patronuje mu postać wyjątkowego duszpasterza - ks. Jarka Burskiego - dla wielu z nas bliskiego przyjaciela. Kochaj życie – to Jego testament przekazywany zarówno aktorom Teatru Eden, dziennikarzom założonego przez Niego Radia Emaus/Plus, parafianom z Wadlewa, czy też przypadkowym ludziom, z którymi się zetknął. On to życie ukochał m.in. poprzez fotografowanie. Pracując w parafii w Wadlewie, założył prężnie działające koło fotograficzne, organizował wyjazdy w plenery czy też spotkania z prawdziwymi znawcami fotografii.

Wernisaż prac konkursowych to szczególny wieczór, bardzo ważny dla młodzieży wyróżnionej w konkursie oraz dla osób, które świetnie pamiętają ks. Jarka – Człowieka wielu pasji.

Uroczystość poprowadziła Joanna Kowalska – Ekert, a przywitała wszystkich – Prezes Fundacji Izabela Piwowarska-Jędrzejczak.

Na wstępie podziękowano Sponsorom, bez których nie mogłoby dojść ani do wernisażu ani do obdarowania laureatów cennymi nagrodami. Do realizacji projektu przyczynili się: mBank, Pomorska 21, Unilever, Adrian, Campione, Bartolini Air, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Triwa, Kamea.Szczególnie gorąco powitano jurorów konkursu - Krzysztofa Candrowicza i Bernarda Saczuka oraz pozdrowiono Lidię Popiel, która ze względu na obowiązki zawodowe nie mogła być obecna. W imieniu jury konkursu ciepłe słowa powiedział Krzysztof Candrowicz. Gratulował uczestnikom i laureatom konkursu z całej Polski.

Nagrody wręczyła, wraz z przedstawicielami sponsorów Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska.

Laureaci konkursu:

W kategorii Gimnazjum tytuł Laureata I miejsca wraz z aparatem firmy Nikon (Unilever) oraz lotem szkoleniowym nad miastem (Batolini Air) otrzymała Justyna Pietrewicz (Białystok).

II miejsce zdobyła Joanna Zdenkowska (Proszowice), która dzięki Konsorcjum Polskich Biur Podróży spędzi weekend w Kotlinie Kłodzkiej. Joanna otrzymała również zegarek firmy Triwa oraz fotograficzną blendę ufundowaną przez firmę Adrian w imieniu Towarzystwa Przyjaciół ks. Jarka.

Tytuł Laureata III miejsca uzyskała Katarzyna Klebert (Sobolów) wraz z weekendem w Kotlinie Kłodzkiej ufundowanym przez Konsorcjum Polskich Biur Podróży oraz z fotograficzną blendą ufundowaną przez firmę Adrian w imieniu Towarzystwa Przyjaciół ks. Jarka.

W kategorii Ponadgimnazjalnej tytuł Laureata I miejsca wraz z aparatem firmy Nikon (Unilever) oraz lotem szkoleniowym nad miastem (Batolini Air) otrzymał Emil Wittstock (Pruszków).

II miejsce zdobyła Agnieszka Szewczyk (Orzesze), która dzięki Konsorcjum Polskich Biur Podróży spędzi weekend w Kotlinie Kłodzkiej. Agnieszka otrzymała również zegarek firmy Triwa oraz fotograficzną blendę ufundowaną przez firmę Adrian w imieniu Towarzystwa Przyjaciół ks. Jarka.

Tytuł Laureata III miejsca uzyskała Oliwia Białończyk (Kraków)wraz z weekendem w Kotlinie Kłodzkiej ufundowanym przez Konsorcjum Polskich Biur Podróży oraz z fotograficzną blendą ufundowaną przez firmę Adrian w imieniu Towarzystwa Przyjaciół ks. Jarka.

Wyróżnienia otrzymali:

Sylwia Jacoń (Wdlew), Aleksandra Płóciennik (Łowicz), Aleksandra Rożniata (Zduny), Kaja Wadlewska (Raków Duży)- dziewczęta otrzymały plecaki i blendy fotograficzne od Towarzystwa Przyjaciół śp. ks. Jarosław Burskiego i firmy Adrian.Wszyscy nagrodzeni otrzymali dodatkowo albumy i książki fotograficzne ufundowane przez Art Center z Łodzi.

Drobne upominki otrzymali również opiekunowie nadesłanych prac. W imieniu firmy Kamea Marysia Bania wręczyła kupony upoważniające do otrzymania ekskluzywnego nakrycia głowy. Wyróżnienia dla nauczycieli otrzymali: Marta Mariańska, Anna Kolasińska, Urszula Bednarczyk, Elżbieta Ruszkowska, Małgorzata Piątkowska.

Wyjątkową nagrodę – aparat fotograficzny ufundowany przez Wojewodę Łódzkiego – Jolantę Chełmińska – otrzyma tradycyjną drogą pocztową Dominika Białończyk.

Drobny upominek otrzymuje również Małgorzata Kucharska.

Fundacja PODUCHA zadbała nie tylko o drobny poczęstunek ale również o niewielką ucztę muzyczną. Na zakończenie wieczoru odbył się bowiem krótki koncert zespołu gospel, który świetnie wpisał się w radosną aurę wydarzenia. Nazywają się 8 Dzień, II Warsztaty Gospel, które odbyły się w 2004r. w Łodzi stały się początkiem ich wielkiej przygody trwającej do dzisiaj. Najpierw pojawiły się pragnienia, potem te pragnienia przerodziły się w konkretne pomysły. Z nich w 2006r. przy parafii oo. Jezuitów w Łodzi narodził się chór: Gospel Worship Group. Dzisiaj Chór liczy ok. 25 osób. Są to głownie studenci i uczniowie łódzkich szkół i uczelni. Chór w swoim repertuarze posiada utwory z szerokiego nurtu gospel, zarówno w języku polskim, angielskim jak i również w językach afrykańskich. Dyrygentem chóru jest Sebastian Szokalski, dziś wyjątkowo w tej roli pianista - Michał Makulski.

Organizatorzy konkursu oraz wernisażu jeszcze raz dziękują wszystkim osobom, bez których nie doszłoby do jego realizacji.

Agnieszka Wojtas/ 20 listopada 2013Ks. Jarek mówił, że powinniśmy dbać o to, by w życiu wybierać rzeczy najwartościowsze, strzec się bylejakości, bo choć na tym świecie trwa ono tylko chwilę, warte jest tego, by je kochać.

Księże Jarku, módl się za nami do Boga, abyśmy nigdy nie stracili tej części Ciebie: Twojego życia, czasu, pracy, pasji, zaangażowania, jaką nam oddałeś i złożyłeś jako depozyt w naszych sercach!

Peacemaker/ Niepoprawni


Poczujcie się współtwórcami tej strony poprzez nadsyłanie materiałów pozwalających przybliżyć to Jarkowe ewangelizowanie. Będziemy wdzięczni za przysyłanie fotografii, filmów, wspomnień o ks. Jarku, itp.
Msze w intencji


ks. Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u