Artykuły z prasy i portali internetowych

Kultura jest trendy

Nowe Życie Pabianic (27 sierpnia 2013r.)/ Magdalena HodakWarto brać udział w konkursach. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy zaryzykowali i wygrali atrakcyjne nagrody. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w kolejnych zmaganiach. Czas nagli, bo niektóre dobiegają już końca.

Konkurs po tragicznej śmierci znanego księdza.

Czas i przemijanie” to temat ogólnopolskiego konkursu, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.

Ksiądz Jarosław Burski, proboszcz parafii w pobliskim Wadlewie, pasjonował się fotografią. Zginął tragicznie na motocyklu w lipcu 2011 roku. Do wypadku doszło po południu na trasie łączącej Bełchatów z Wadlewem, między Kałdunami a miejscowością Rasy. Na odnowionym właśnie odcinku drogi prowadzony przez ks. Jarosława motocykl uderzył w drzewo. Ranny został przewieziony do szpitala, ale z powodu ciężkich obrażeń wewnętrznych zmarł.

Ksiądz Jarek wiele lat pracował w diecezjalnym radiu (najpierw Emaus, potem Plus). Jako proboszcz parafii św. Floriana w Wadlewie zorganizował m.in. przyparafialne kino, działało kółko fotograficzne. Starszych mieszkańców zapraszał na doroczne biesiady i wypady wakacyjne. Organizował wyjazdy narciarskie, naukę nurkowania, jazdy quadem.

Dzięki inicjatywie parafian św. Floriana Urząd Gminy Drużbice uchwalił, że rondo w Wadlewie otrzyma 1 września tego roku imię ks. Jarosława Burskiego. Plac przed kościołem nazwany jest także jego imieniem.

Przyjaciele księdza oraz parafianie szukają też sposobu, aby kontynuować jego dzieło. Stąd pomysł na konkurs dla młodzieży. Zorganizowała go, w ramach projektu KULTURA JEST TRENDY, fundacja prospołeczna PODUCHA wraz z Towarzystwem Przyjaciół ks. Jarka.

Regulamin konkursu:

Czas nadsyłania prac: do 30 września 2013r. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - uczniowie gimnazjów; kategoria II - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Wyboru zwycięskich prac dokona jury w składzie: Lidia Popiel (fotograf, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, redaktor naczelna magazynu finelife.pl), Krzysztof Candrowicz (dyrektor Łódź Art Center, Międzynarodowego Centrum Sztuki oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi) oraz Bernard Saczuk (dyrektor OFF Out Of Schedule FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz dyrektor artystyczny wystawy Young Fashion Photographers Now).

Wszystkie prace publikowane będą na stronie internetowej: www.pasjazycia.com oraz www.ksjarekburski.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji o konkursie.

Prace należy przesyłać mailem do 30 września na adres: konkurs@pasjazycia.com

konkurs fotograficzny


ks. Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u