Inny świat

1 - 31 sierpnia 2010r./ Piotrków TrybunalskiW sierpniu 2010 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się wystawa zdjęć ks. Jarosława Burskiego pod tytułem: "Inny świat". W Galerii Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek ks. Jarek zaprezentował kilkanaście zdjęć ze swojego dorobku. Wśród zdjęć znalazły się portrety - tak lubiane przez autora oraz fotografie z podróży. Prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia otrzymanych niedawno od Dariusza Śmiegielskiego oraz ks. Ireneusza Bochyńskiego.

Ks. dr Ireneusz Bochyński jest duszpasterzem akademickim i rektorem Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Ks. Irek jest doktorem nauk teologicznych. W 1990 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i w tym samym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jest osobą bardzo otwartą, promującą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Obok pracy duszpasterskiej prowadzi chóry młodzieżowe oraz działalność kulturalno-oświatowa przy Ośrodku Duchowości Chrześcijańskiej. Był odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego, jest współzałożycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Klasztoru Panien Dominikanek. Jego hobby to: muzyka, turystyka i sport.

Polecamy stronę ośrodka "U Panien", www.upanien.mnc.pl.Ks. Jarek mówił, że powinniśmy dbać o to, by w życiu wybierać rzeczy najwartościowsze, strzec się bylejakości, bo choć na tym świecie trwa ono tylko chwilę, warte jest tego, by je kochać.

Księże Jarku, módl się za nami do Boga, abyśmy nigdy nie stracili tej części Ciebie: Twojego życia, czasu, pracy, pasji, zaangażowania, jaką nam oddałeś i złożyłeś jako depozyt w naszych sercach!

Peacemaker/ Niepoprawni


Poczujcie się współtwórcami tej strony poprzez nadsyłanie materiałów pozwalających przybliżyć to Jarkowe ewangelizowanie. Będziemy wdzięczni za przysyłanie fotografii, filmów, wspomnień o ks. Jarku, itp.
Msze w intencji


ks. Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u