Wspomnienia o ks. Jarosławie Burskim


Ksiądz Jarosław Burski nie żyje – zginął w wypadku motocyklowym

Iza Prochal/ Motogen.pl (12 lipca 2011r.)Znany nie tylko w motocyklowym środowisku, proboszcz Parafii św. Floriana w Wadlewie, ks. Jarosław Burski, zmarł w poniedziałek w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku motocyklowym.

Tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek na remontowanym odcinku drogi między miejscowościami Kałduny i Rasy w woj. łódzkim. Jadący motocyklem ksiądz, wyprzedzając inny pojazd, stracił panowanie nad maszyną, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia motocyklista doznał ciężkich obrażeń i zmarł po przewiezieniu do szpitala. Miał 49 lat.

Ksiądz Jarosław Burski słynął ze swojego zaangażowania w działalność społeczną, swojej pasji dla motocykli i quadów, którą zarażał swoich parafian. Proboszczem Parafii św. Floriana był od 2002 roku. Miał długoletnie doświadczenie w jeździe motocyklem.

Witold Łuczyński, Dyrektor Zarządzający Liberty Motors, tak wspomina księdza Jarosława: "Znaliśmy się ponad dwa lata i mogę go zaliczyć do jednych z ciekawszych postaci, jakie było mi dane poznać. Jego doświadczenie motocyklowe można datować jeszcze na czasy licealne, opowiadał mi, jak w młodości ujeżdżał MZ-tki i inne mniejsze motocykle. Kiedy go poznałem, jeździł Suzuki DL 650, który sprzedał nota bene innemu księdzu, by zakupić swój wymarzony motocykl – białe BMW GS 1200. Wybierając tę maszynę, był bardzo podekscytowany i zafascynowany możliwością jazdy turystycznej i zaraz też zaplanował wyprawę motocyklową w Dolomity. Kontaktował się ze mną w jej trakcie i mówił, jak bardzo zadowolony jest ze swojego BMW i jak bardzo cieszy go ta podróż. Choć potrzebował adrenaliny, dbał o bezpieczeństwo i nawet na krótkie przejażdżki motocyklowe zakładał odpowiednią odzież ochronną. Sporo podróżował motocyklem, robiąc nieraz i po 15 tysięcy kilometrów rocznie.

To był człowiek, który swoim stylem życia dawał przykład, że aktywne spędzanie czasu jest ważne: zabierał na wycieczki dzieci, nawet te z najuboższych rodzin, woził je na quadzie, organizował wyjazdy po całej Europie dla osób starszych, angażował się w działania charytatywne. Każdy kto znał księdza Jarosława wie, jak wielką stratą jest jego śmierć".

http://www.motogen.pl/aktualnosci/z-kraju/ksiadz-jaroslaw-burski-nie-zyje-zginal-w-wypadku-motocyklowym,art764.html

Motogen.pl

ks. Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u