Inicjatywa ks. Jarka

27 lipca 2012r. / 18 sierpnia 2011r.Z przyjemnością informujemy, że jedno z ostatnich przedsięwzięć ks. Jarosława Burskiego zostało całkowicie zakończone.

W czwartek (26 lipca 2012r.), w oknach po lewej stronie kościoła w Wadlewie zostały zainstalowane witraże z wizerunkiem św. Floriana - patrona Parafii (wkrótce kilka zdjęć z ukończonego dzieła). Przypominamy, iż 18 sierpnia 2011r. (czwartek), w oknach po prawej stronie kościoła zostały zainstalowane witraże z postacią bł. Jana Pawła II.Składamy serdeczne podziękowania Annie Olechowskiej oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wykonania i instalacji witraży.

Anna Olechowska urodziła się i mieszka w Łodzi. Studia artystyczne ukończyła z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem oraz witrażem. Jest autorką kostiumów do filmu i teatru, ma na koncie wiele realizacji w największych kostiumowych produkcjach polskiej kinematografii. Niektóre realizacje Anny Olechowskiej: 2007 - LEKCJE PANA KUKI asystent kostiumografa, 2004 - STARA BAŚŃ (serial tv) współpraca kostiumograficzna, 2003 - STARA BAŚŃ współpraca kostiumograficzna, 2000 - OGNIEM I MIECZEM (serial tv) wykonanie kostiumów, 1999 - OGNIEM I MIECZEM wykonanie kostiumów.
Ks. Jarek mówił, że powinniśmy dbać o to, by w życiu wybierać rzeczy najwartościowsze, strzec się bylejakości, bo choć na tym świecie trwa ono tylko chwilę, warte jest tego, by je kochać.

Księże Jarku, módl się za nami do Boga, abyśmy nigdy nie stracili tej części Ciebie: Twojego życia, czasu, pracy, pasji, zaangażowania, jaką nam oddałeś i złożyłeś jako depozyt w naszych sercach!

Peacemaker/ Niepoprawni


Poczujcie się współtwórcami tej strony poprzez nadsyłanie materiałów pozwalających przybliżyć to Jarkowe ewangelizowanie. Będziemy wdzięczni za przysyłanie fotografii, filmów, wspomnień o ks. Jarku, itp.

Jarek Burski (4 kwietnia 1962r. - 11 lipca 2011r.)

opracowanie: Przyjaciele ks. Jarka ->>
stat4u